[2019-01-03]
ЮНЕСКО-оос зохион байгуулсан Бие Хамгаалах Урлагын Фото уралдаанд Монгол-Зо шалгарав
 
[2018-12-14]
Зүүн Азийн Тулааны Урлагийн Форум
 
[2018-12-12]
Цол зэрэг ахиулан шагнах тухай Тушаал
 
[2018-12-10]
УАШТэмцээний АВАРГУУД тодорлоо
 
[2018-11-01]
Үндэсний Бие Хамгаалах "Монгол-Зо" Урлагийн 2018 оны УАШТэмцээний Удирдамж
 
 
 
 

         Монгол Улсын Спортын цол зэрэг олгох зөвлөлөөс батлагдсан нормативуудыг биелүүлэн  Монголын Үндэсний Бие Хамгаалах Урлагийн төрлөөр цол зэрэг авсан Монгол Улсын Мастерууд: 

 Үндэсний Бие Хамгаалах Урлагийн Холбоо                                   “Монгол-Зо” Урлагийн Мастерууд

 

   

д/д

Овог нэр

Дугаар

 

Огноо  тушаалын №

Цол зэрэг

Харъяа клуб

Тайлбар

1

Дархижавын Отгонбаяр

 

2002.12.11. №04

ОУХМ

“Мон-Зо” клуб

2

Дархижавын Алтанхүү

2002/ 3276

2002.12.11. №04

Спортын Мастер 

“Оргил” клуб

3

Бямбасүрэнгийн Эрдэнэбат

 

2002.12.11. №04

Спортын Мастер

“Ирвэс” клуб

4

Цэрэндоржийн Батболд

 

2002.12.11. №04

Спортын Мастер

“Монгол Нударга”

5

Батсүхийн  Ганхуяг

 

2002.12.11. №04

Спортын Мастер

“Тас” клуб

6

Өлзийхутагийн Ганбаатар

 

2002.12.11. №04

Спортын Мастер

“Монгол Нударга”

7

Чулуунбаатарын Батзориг

 

2002.12.11. №04

Спортын дэд Мастер

“Монгол Нударга”

8

Ваанчигийн Жавхланцогт

 

2002.12.11. №04

Спортын дэд Мастер

“Барс” клуб

9

Намхайжанцан Амгаланбаатар

 

2002.12.11. №04

Спортын дэд Мастер

“Монгол Нударга”

10

Цэдэн-Ишийн Болдбаатар

 

2002.12.11. №04

Спортын дэд Мастер

“Монгол Нударга”

11

Пунцагийн Отгонбаяр

 

2002.12.11. №04

Спортын дэд Мастер

“Монгол Нударга”

12

Энхтайваны Бадамсамбуу

 

2002.12.11. №04

Спортын дэд Мастер

“Монгол Нударга”

13

Гүндэнбалын Батзориг

 

2002.12.11. №04

Спортын дэд Мастер

“Монгол Нударга”

14

Дашзэвэгийн Цолмон

 

2002.12.11. №04

Спортын дэд Мастер

“Монгол Нударга”

15

Адъяагийн Ууганбилэг

 

2002.12.11. №04

Спортын дэд Мастер

“Судалт” клуб

16

Дадъяатын Иосиф

 

2009.12.15 №04

Спортын Мастер

“Хос Ирвэс”

17

Батсуурийн Дамба

 

2009.12.15 №04

Спортын Мастер

“Бүргэд” клуб

18

Чулуунбаатарын Амарзаяа

5207

2009.12.15 №04

Спортын Мастер

“Хилчин” клуб

19

Баярсанаагийн Чинзоригт

 

2009.12.15 №04

Спортын Мастер

“Монгол Нударга”

20

Дашравдангийн Төгсбаяр

 

2009.12.15 №04

Спортын дэд Мастер

“Монгол Нударга”

21

Баатарын Зоригт

5208

2009.12.15 №04

Спортын дэд Мастер

“Одод” клуб

22

Гантулгын Балдангомбо

 

2010.12.23 №05

Спортын Мастер

“Оргил” клуб

23

Баттулгын Бямбаа

 

2010.12.23 №05

Спортын Мастер

“Эрч” Спорт хороо

24

Бат-Ирээдүйгийн Наранбадрах

5778

2010.12.23 №05

Спортын дэд Мастер

“Оргил” клуб

25

Бямбацогт Соёлмаа

 

2010.12.23 №05

Спортын дэд Мастер

“Оргил” клуб

26

Чулуунбаатарын Батзориг

 

2011.03.28 №01

Спортын Мастер

“Монгол Нударга”

27

Базарсадын Отгонжаргал

 

2011.03.28 №01

Спортын Мастер

“Оргил” клуб

28

Цэрэндашийн Азжаргал

 

2011.03.28 №01

Спортын дэд Мастер

“Оргил” клуб

29

Уранбилгийн Үүрийнцолмон

 

2011.03.28 №01

Спортын дэд Мастер

“Мон-Зо” клуб

30

Чадраагийн Энхбаяр

 

2011.06.28 №02

Спортын Мастер

“Оргил” клуб

31

Балгансүрэнгийн Сүхбаатар

 

2011.06.28 №02

Спортын Мастер

“Ирвэс” клуб

32

Бавуубазарын Батбаяр

 

2011.06.28 №02

Спортын дэд Мастер

“Оргил” клуб

33

Энхтайваны Сумъяа

 

2011.06.28 №02

Спортын дэд Мастер

“Оргил” клуб

34

Амарын Мөнхнаст

 

2011.06.28 №02

Спортын дэд Мастер

“Оргил” клуб

35

Ганболдын Батчулуун

№347

2011.06.28 №02

Спортын дэд Мастер

“Оргил” клуб

36

Буурайн Баттөр

СМ

2012.05.03 №01

Спортын Мастер

“Алтай” клуб

37

Цэрэндашийн Азжаргал

СМ

2012.05.03 №01

Спортын Мастер

“Оргил” клуб

38

Уранбилгийн Үүрийнцолмон

СМ 289

2012.05.03 №01

Спортын Мастер

“Мон-Зо” клуб

39

Даваагийн Хүрэлбаатар

ДМ

2012.05.03 №01

Спортын дэд Мастер

“Оргил” клуб

40

Алтанхүүгийн Төгөлдөр

ДМ

2012.05.03 №01

Спортын дэд Мастер

“Оргил” клуб

41

Гантулгын Пүрэвбаатар

ДМ 289

2012.05.03 №01

Спортын дэд Мастер

“Оргил” клуб

42

Дархижавын Алтанхүү

2015/00314

2015.03.25 №111

ОУХМ

“Оргил” клуб

43

Уранбилгийн Үүрийнцолмон

2015/00315

2015.03.25 №111

ОУХМ

“Мон-Зо” клуб

44

Чулуунбаатарын Амарзаяа

2015/00316

2015.03.25 №111

ОУХМ

“Хилчин” Клуб

45

Алтанхүүгийн Төгөлдөр

2015/00295

2015.03.25 №111

Спортын Мастер

“Оргил” клуб

46

Ганболдын Батчулуун

2015/00296

2015.03.25 №111

Спортын Мастер

“Оргил” клуб

47

Батмөнхийн Бүрэнзориг

2015/00297

2015.03.25 №111

Спортын Мастер

“Бүргэд” клуб

48

Энхбатын Төгөлдөр

2015/00298

2015.03.25 №111

Спортын Мастер

“Тас” клуб

49

Ганхуягийн Тэмүүжин

2015/00299

2015.03.25 №111

Спортын Мастер

“Тас” клуб

50

Баттогтохын Ганбаяр

2015/00300

2015.03.25 №111

Спортын Мастер

“Алтан Шонхор”

51

Бат-Ирээдүйгийн Наранбадрах

2015/00301

2015.03.25 №111

Спортын Мастер

“Оргил” клуб

52

Баатарын Зоригт

2015/00302

2015.03.25 №111

Спортын Мастер

“Одод” клуб

53

Түдэвванчигийн Бат-Орших

2015/00303

2015.03.25 №111

Спортын Мастер

“Оргил” клуб

54

Зоригтын Баясгалан

2015/00304

2015.03.25 №111

Спортын Мастер

“Оргил” клуб

55

Энхийн Азжаргал

2015/00305

2015.03.25 №111

Спортын Мастер

“Оргил” клуб

56

Хүүхэнхүүгийн Хатанбаатар

2015/00306

2015.03.25 №111

Спортын Мастер

“Эрч” Спорт хороо

57

Пүрвээгийн Чулуунбат

2015/00307

2015.03.25 №111

Спортын Мастер

“Монгол Нударга”

58

Баасанжавын Энхболд

2015/00311

2015.03.25 №111

Спортын Мастер

“Монгол Нударга”

59

Эрдэнэхүүгийн Золбоо

2015/00308

2015.03.25 №111

Спортын дэд Мастер

“Мон-Зо”  клуб

60

Ауезын Нурбек

2015/00309

2015.03.25 №111

Спортын дэд Мастер

“Алтан Шонхор”

61

Гантулгын Додгүү

2015/00310

2015.03.25 №111

Спортын дэд Мастер

“Монгол Нударга”

62

Мөнхбаярын Өнөрбат

2015/00312

2015.03.25 №111

Спортын дэд Мастер

“Оргил” клуб

63

Энхтүвшингийн Алтангэрэл

2015/00313

2015.03.25 №111

Спортын дэд Мастер

“Монгол Нударга”

64

Гантулгын Балдангомбо

2016/00327

2016.03.11№А84

ОУХМ

“Оргил” клуб

65

Пүрэвдаваагийн Баттамир

2016/00290

2016.03.11№А84

Спортын Мастер

“Оргил” клуб

66

Өгөөдэй Отгонзаяа

2016/00291

2016.03.11№А84

Спортын Мастер

“Оргил” клуб

67

Пүрвээ Очирхуяг

2016/00300

2016.03.11№А84

Спортын Мастер

“Монгол Нударга”

68

Намжилсүрэнгийн Билгүүн

2016/00309

2016.03.11№А84

Спортын Мастер

“Тас” клуб

69

Ауезын Нурбек

2016/00312

2016.03.11№А84

Спортын Мастер

“Алтан Шонхор”

70

Дугарсүрэнгийн Төрболд

2016/00313

2016.03.11№А84

Спортын Мастер

“Тас” клуб

71

Гантулгын Пүрэвбаатар

2016/00324

2016.03.11№А84

Спортын Мастер

“Одод” клуб

72

Лхагвасүрэнгийн Батцэнгэл

2016/00325

2016.03.11№А84

Спортын Мастер

“Цасны барс” клуб

73

Мөнхтөрийн Эрдэнэдорж

2016/00289

2016.03.11№А84

Спортын дэд Мастер

“Тас” клуб

74

Түдэвванчигийн Баттөр

2016/00301

2016.03.11№А84

Спортын дэд Мастер

“Оргил” клуб

75

Алтангэрэлийн Мөнхбат

2016/00308

2016.03.11№А84

Спортын дэд Мастер

“Тас” клуб

76

Энхболдын Мөнгөншагай

2016/00314

2016.03.11№А84

Спортын дэд Мастер

“Алтан Шонхор”

77

Отгонбаатарын Амгаланбаяр

2016/00315

2016.03.11№А84

Спортын дэд Мастер

“Тас” клуб

78

Ганболдын Ганзориг

2016/00326

2016.03.11№А84

Спортын дэд Мастер

“Тас” клуб

79

 

 

 

 

 

80

 

 

 

 

 

81

 

 

 

 

 

82

 

 

 

 

 

83

 

 

 

 

 

84

 

 

 

 

 

85

 

 

 

 

 

86

 

 

 

 

 

87

 

 

 

 

 

88

 

 

 

 

 

89

 

 

 

 

 

90