[2019-05-05]
Mongol-Zo номыг худалдаалж байна
 
[2019-04-23]
Мастер багш Д.Отгонбаярын шинэ бүтээл
 
[2019-01-03]
ЮНЕСКО-оос зохион байгуулсан Бие Хамгаалах Урлагын Фото уралдаанд Монгол-Зо шалгарав
 
[2018-12-14]
Зүүн Азийн Тулааны Урлагийн Форум
 
[2018-12-12]
Цол зэрэг ахиулан шагнах тухай Тушаал
 
 
 
 


УАШТэмцээний АВАРГУУД тодорлоо
2018-12-10

 

Монголын Үндэсний Бие Хамгаалах “Монгол-Зо” Урлагийн

2018 оны  Улсын Аварга Шалгаруулах Тэмцээн

 

        Монголын Үндэсний Бие Хамгаалах “Монгол-Зо” Урлагийн 2018 оны Улсын Аварга Шалгаруулах Тэмцээн  2018 оны 12-р сарын 09-нд “Доктор” Авто Сүлжээ төвийн спорт зааланд амжилттай зохиогдлоо.  

Тэмцээнд:  Өсвөр үе 7-9 нас, Өсвөр үе 10-12 нас, Өсвөр үе 13-15 нас,  Залуучууд, Эмэгтэйчүүд, насанд хүрэгчдийн Хөнгөн, Дунд, Хүнд гэсэн нийт 8  ангилалд   16 багийн  шилдэг 124  тамирчин  Аваргын төлөө өрсөлдөж  Үндэсний Бие Хамгаалах  Урлагийн Холбооны Аваргууд тодорлоо.

Өсвөр үе 7-9 насны ангилалд:

1.    О.Дөлгөөн:        Улаанбаатар хот, “Монгол Нударга” Сургууль   

2.    Г.Баянмөнх:      Улаанбаатар хот, “Монгол Нударга” Сургууль

3.    Я.Энхбаяр:         Бор Өндөр хотын “Тас” клуб              

Өсвөр үе 10-12 насны ангилалд:   

1.    Э.Чингүүнжав:  ЗХ-ний 150-р анги, “Цасны барс” клуб

2.    Ү.Бямбабаяр:     Бор Өндөр хотын “Тас” клуб              

3.    Г.Төрмөнх:          Улаанбаатар хот, “Монгол Нударга” Сургууль   

Өсвөр үе 13-15 насны ангилалд:

1.    Г.Билгүүн:          Дархан хот, “Дархан Нударга” клуб         

2.    Г.Нямдорж:         Улаанбаатар хот, “Оргил” клуб  

3.    М.Гантулга:        Бор Өндөр хотын “Тас” клуб              

Залуучуудын насны ангилалд:

1.    Б.Шинэболд:       ЗХ-ний 150-р анги, “Цасны барс” клуб

2.    М.Эрдэнэдорж:   Бор Өндөр хотын “Тас” клуб              

3.    А.Ахтелик:          Баян Өлгий аймаг. “Төмөр Бүргэд” клуб

Эмэгтэйчүүдийн ангилалд:

1.    Ө.Отгонзаяа:      Улаанбаатар хот, “Оргил” клуб 

2.     Г.Хандсүрэн:      Бор Өндөр хотын “Тас” клуб

3.    Э.Нямаа:             ЗХ-ний 150-р анги, “Цасны барс” клуб

Насанд хүрэгчдийн Хөнгөн жингийн ангилалд:

1.    Ц.Энхтүвшин:    ХЦ-ийн 0303-р тусгай салбар, “Алтан Шонхор” клуб

2.    С.Ариунболд:     ХЦ-ийн 0303-р тусгай салбар, “Алтан Шонхор” клуб

3.    А.Хавдалмажид:  ХСИСургуулийн Хилийн Сургууль ,“Барс” клуб    

Насанд хүрэгчдийн Дунд жингийн ангилалд:

1.    Э.Мөнгөншагай:  ХЦ-ийн 0303-р тусгай салбар, “Алтан Шонхор” клуб

2.    Л.Эрдэнэдалай:    Хөвсгөл аймаг, “Тайгын Нударга” клуб

3.    И.Номин-Эрдэнэ: ЗХ-ний 150-р анги, “Цасны барс” клуб    

Насанд хүрэгчдийн Хүнд жингийн ангилалд:

1.    Э.Эрдэнэ-Очир:  ХЦ-ийн 0303-р тусгай салбар, “Алтан Шонхор” клуб

2.    Ө.Пүрэвдорж:     ХСИСургуулийн Хилийн Сургууль ,“Барс” клуб 

3.   Д.Эрхэмбаяр:     ХЦ-ийн 0303-р тусгай салбар, “Алтан Шонхор” клуб

Шилдэг ур чадвартай тоглогчоор:

Б.Гэрэлт-Од: Улаанбаатар хот, “Оргил” клуб  

        Шилдэг  Дайчин тоглогчоор: 

 Л.Мөнхчулуун: Улаанбаатар хот, “Монгол Нударга” Сургууль    нар тус тус шалгарлаа.

 Багийн дүнгээр:

1.      Г.Батсүмбэрэл дасгалжуулагчтай ХЦ-ийн 0303-р тусгай салбар, “Алтан Шонхор” клуб

2.      Б.Батцэнгэл  дасгалжуулагчтай Зэвсэгт Хүчний 150-р анги, “Цасны барс” клуб

3.      Д.Төрбаатар дасгалжуулагчтай Бор Өндөр хотын “Тас” клубууд шалгарлаа.    

 

Монголын Үндэсний Бие Хамгаалах Урлагийн Холбоо

 

304 hitsPrint