[2020-01-20]
Хилийн Цэргийн сургагч багш нарт хичээл оров
 
[2019-12-10]
Аваргуудын АВАРГУУД тодорлоо
 
[2019-12-05]
Монгол Улсын "Аваргуудын Аварга 2019" аваргын бүс олгох нээлттэй тэмцээн
 
[2019-11-07]
Монгол Улсын "Аваргуудын Аварга 2019" аваргын бүс олгох нээлттэй тэмцээний удирдамж
 
[2019-11-05]
2019 оны УАШТэмцээний АВАРГУУД тодорлоо
 
 
 
 


2019 оны УАШТэмцээний АВАРГУУД тодорлоо
2019-11-05

 

Монголын Үндэсний Бие Хамгаалах “Монгол-Зо” Урлагийн

2019 оны  Улсын Аварга Шалгаруулах Тэмцээний дүн 

        Монголын Үндэсний Бие Хамгаалах Урлагийн Холбооны Бор Өндөрийн "Тас" клубын үүсэн байгуулагдсаны 25 жилийн ойн нэрэмжит Үндэсний Бие Хамгаалах “Монгол-Зо” Урлагийн 2019 оны Улсын Аварга Шалгаруулах Тэмцээн  2019 оны 11-р сарын 02, 03-нд “Доктор” Авто Сүлжээ төвийн спорт зааланд амжилттай зохиогдлоо.  

Тэмцээнд:  Өсвөр үе 7-9 нас, Өсвөр үе 10-12 нас, Өсвөр үе 13-15 нас,  Залуучууд, Охидууд, Эмэгтэйчүүд, насанд хүрэгчдийн Хөнгөн, Дунд, Хүнд гэсэн нийт 9  ангилалд   16 багийн  шилдэг 86  тамирчин  өрсөлдөж  Үндэсний Бие Хамгаалах  Урлагийн Холбооны Аваргууд тодорлоо.

Өсвөр үе 7-9 насны ангилалд:

1.   Г.Баянмөнх:      Улаанбаатар хот, “Монгол Нударга” Сургууль   

2.   Г.Ханзориг:        Улаанбаатар хот, “Оргил” клуб                 

3.   А.Алтанхуяг:     Бор Өндөр хотын “Тас” клуб              

Өсвөр үе 10-12 насны ангилалд:   

1.   Т.Хангайбаяр:   Бор Өндөр хотын “Тас” клуб              

2.   Э.Тэнгис:            Улаанбаатар хот, “Оргил” клуб                 

3.   О.Дөлгөөн:         Улаанбаатар хот, “Монгол Нударга” Сургууль    

Өсвөр үе 13-15 насны ангилалд:

1.    Б.Эрдэнэтулга:   Улаанбаатар хот, “Оргил” клуб  

2.    Т.Өлзийбаяр:      Хөвсгөл аймаг, “Тайгын Нударга” клуб

3.    Б.Түвшинбат:     Дархан хот, “Дархан Нударга” клуб         

Залуучуудын насны ангилалд:

1.    У.Энхжавхлан:   Сүхбаатар аймаг

2.    М.Гантулга:        Бор Өндөр хотын “Тас” клуб              

3.    Т.Банди-Эрдэнэ: Сүхбаатар аймаг

Охидууд 14-17 нас ангилалд 

1. Б.Болорцэцэг:    Бор Өндөр хотын “Тас” клуб

2. М.Анужин:         Бор Өндөр хотын “Тас” клуб              

3. А.Ууганцэцэг:    Дархан хот, “Дархан Нударга” клуб         

Эмэгтэйчүүдийн Насанд хүрэгчид ангилалд:

1.     Г.Хандсүрэн:      Бор Өндөр хотын “Тас” клуб              

2.     Г.Хандсүрэн:      ЗХ-ний 150-р анги, “Цасны барс” клуб

1.     Б.Мягмарбаясгалан: Хөвсгөл аймаг, “Тайгын Нударга” клуб

Насанд хүрэгчдийн Хөнгөн жингийн ангилалд:

1.    А.Батболд:            Сүхбаатар аймаг

2.    Н.Хишигбаяр:      Улаанбаатар хот, “Оргил” клуб  

3.    Э.Сүх-Эрдэнэ:       Сүхбаатар аймаг

Насанд хүрэгчдийн Дунд жингийн ангилалд:

2.    И.Номин-Эрдэнэ:  ЗХ-ний 150-р анги, “Цасны барс” клуб    

3.    Л.Эрдэнэдалай:     Хөвсгөл аймаг, “Тайгын Нударга” клуб

4.    А.Авдилмажид:     ДХИС-ийн ХилийнСургууль, “Барс” клуб    

Насанд хүрэгчдийн Хүнд жингийн ангилалд:

1.    Г.Бямбажаргал:    ХЦ-ийн 0303-р тусгай салбар, “Алтан Шонхор” клуб

2.    Б.Ерөөлт:               ЗХ-ний 150-р анги, “Цасны барс” клуб

3.   Ө.Пүрэвдорж:        Улаанбаатар хот “Хос Ирвэс” клуб    

Шилдэг ур чадвартай тоглогчоор:                                                                

Б.Сугар: Улаанбаатар хот, “Оргил” клуб  

        Шилдэг  Дайчин тоглогчоор: 

  Э.Банзрагч: Улаанбаатар хот, “Одод” клуб  нар тус тус шалгарлаа.

 Багийн дүнгээр:

1.      Д.Төрбаатар дасгалжуулагчтай Бор Өндөр хотын “Тас” клуб

2.      Д.Алтанхүү дасгалжуулагчтай Улаанбаатар хотын “Оргил” клуб  

3.  Б.Батцэнгэл  дасгалжуулагчтай Зэвсэгт Хүчний 150-р анги, “Цасны барс” клубууд тус тус шалгарлаа.    

 

159 hitsPrint